iPhone Fast Charger 3+3Pack 20W USB C Wall Charger with 6FT Fast Charging Cable Compatible with iPhone 14/13/12/11/Pro/Pro Max
Add your review
Sale!
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Product description
iPhone charger fast chargingiPhone charger fast charging
iPhone chargeriPhone charger
STAMISHSTAMISH
20W USB-C Fast Charger
Quick Charger for Your i Phone
Input: 100-240V, 50-60Hz~0.6A Output: 5V—3A or 9V—2A or 9V 2.22A or 12V—1.5A Power: 20W max With 3Pack USB C Charger block + 3Pack 6FT iPhone Charging cable Material: TPE Flexible Cord Carbon + 100% Coppery Core; Material: TPE Flexible Cord Carbon + 100% Coppery Core; Protection and fireproof PC material
usb c charger blockusb c charger block
Fast Charging Speed Devices List:
compatible with iPhone 14, 14 Pro, 14 Pro Max, 14 Plus
compatible with iPhone 13, iPhone 13 Mini, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max
compatible with iPhone 12, iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max
compatible with iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max
compatible with iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone X, iPhone XR
compatible with iPhone 8 / 8 Plus, iPhone SE2 2020
compatible with iPad 2020 / AirPods Pro
Standard Charge Speed Devices List:
compatible with iPhone 7 / 7 Plus, iPhone 6 / 6 Plus, iPhone 5 / 5S / 5C / SE
compatible with iPad, Pad mini, iPad Air
compatible with AirPods 1 / 2
Compatible for You can get fast charging for Android phones which support PD.
Package included: 3 x USB-C wall charger, 3 x i Phone Fast Charging cable.
MFi CertifiedMFi Certified
MFi Certified built in original Chip
Bulit in High-Tech ChipBulit in High-Tech Chip
Bulit in High-Tech Chip
Data Sync Speed Up to 480Mbps(30MB/S)Data Sync Speed Up to 480Mbps(30MB/S)
Data Sync Speed Up to 480Mbps(30MB/S)
[PD 3.0 Fast Charger for i Phone] i Phone Fast Charger equipped with 20W PD 3.0 USB Type C power delivery wall plug, PD 3.0 Quick-Charge USB C port provides Max 20W output power, charge your device up to 3x faster than original 5W charger, charging your i Phone 14/13/12/11 up to 50% in just 30 minutes, saving over 1.5hrs for you
[Perfect Compatibility] Use the official iPhone Charging cable with STAMISH 20W USB C wall charger to access fast-charging for i Phone 14/14 Pro/14 Pro Max/14 Plus/13/13 Mini/13 Pro/13 Pro Max/12/12 Mini/12 Pro/12 Pro Max/SE 2020/11/11 Pro/11 Pro Max/XS/XS Max/XR/X 8 Plus, iPad,iPad Pro iPad mini iPad Air. This Power Delivery 3.0 Fast charger also charge for i Phone 7 6 Plus, i Phone 5 5c 5s SE Airpod in a original charging speed
[Safety Efficient Fast Charging] 20W Charging charger has multipotent safety system ensures complete protection for your Charging devices. The ETL certified wall charger built-in over-voltage protection, features a stable voltage. Lightning cable built-in smart chip to match the current required by devices automatically to protect your i Phone/iPad from overcurrent, overvoltage, short circuit and overheating
8 reviews for iPhone Fast Charger 3+3Pack 20W USB C Wall Charger with 6FT Fast Charging Cable Compatible with iPhone 14/13/12/11/Pro/Pro Max
0.0 out of 5
0
Write a review
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating
  1. Brennan Edie
    Good chargers that are worth the buy
    Helpful(0) Unhelpful(0)You have already voted this
  2. william oneal hicks
    iPhone Fast Charger
    Fast chargers, well pleased.
  3. Kerry Cardina
    Always replacing lost chargers? These are great!
  4. Justin Waltz
    Good durable chargers cheap.
  5. Leila St. Rose
    Decent charger, until..
  6. Sean Medeiros
    Definitely buy it again
  7. cindy
    iPhone chargers
  8. jonathan
    after 3 month
    Add a review
    Your email address will not be published. Required fields are marked *